סדרת היצירות

"בית הנערה"

היינו מעוניינים להפנות תשומת לב לנושאים חברתיים שאנו יכולים להתייחס אליהם, תוך שימוש בהשקפה האמנותית הייחודית שלנו.

חיפשנו דרך לגשת לנושא אלימות נגד נשים ונוער בסיכון, ונקלענו לסיפור "בית הנערה".

במשך עשרות שנים שימשה פנימיית "בית הנערה" בהוד השרון בית חם לנוער בסיכון – עד שנסגרה וננטשה.

ממוקם בתוך עץ טבעי שליו, כיום הבניינים שקטים, אך קיימת תחושה חזקה בלתי מוסברת. בתוך הקירות והחללים הללו, החיים שהיו כאן פעם ניכרים בכל מקום. מבנים צנועים עם תקרות מתפוררות, שבהם התגוררו ילדים ובני נוער בסיכון והפכו אותם לביתם.

גם השקט הפסטורלי קצת מעורפל, השיטוט שם הוא גם שליו מאוד, עם הטבע מסביב, ובו בזמן מפחיד בגלל הריקנות של הבניינים שפעם היו מלאי חיים.

רוחות הרפאים שנראות בתמונות, צלליות חצי שקופות של אנשים, מציגות מאחוריהן רק את ההריסות שנותרו. הם מייצגים את התחושה ה"שקופה" המשותפת לנשים רבות בפאתי החברה שלנו. כשהן נקלעות למצבי ניצול ואלימות, והדרך משם להרס עצמי אינה ארוכה.

אנו מאמינים שהטיפול בנושא הוא באחריות של כולנו כחברה. להעלות את הנושא לסדר היום הציבורי בישראל, ולהעמיק את המעורבות הציבורית עבור אותם נשים ובני נוער הנמצאים במצבי סיכון יומיומיים. אנו מקווים שעל ידי יצירת הדימויים הסימבוליים המסקרנים הללו נוכל להעלות את המודעות למטרה שלהם. הסיבה שלהם היא המטרה שלנו.

צילום ציור באור – (ללא מעורבות תוכנה\פוטושופ).

SKETCHLIGHT

נייד להתקשרות: 050-6943190

אימייל: info@sketchlight.net

Copyright 2024 © SKETCHLIGHT

כל התמונות והעתקים המופיעים באתר sketchlight.net וערוצי מדיה חברתית המשויכים הם הנכסים הבלעדיים של רעות וגנר ומוגנים על ידי חוקי משפט אינטלקטואליים ודיני המשפט העולמי. התמונות לא יכולות להיות מועברות, מועתקות, מועברות או מטופלות ללא הרשאה כתובה של רעות וגנר, ושימוש לא מאושר יהיה כפוף לחיוב כספי.

שימוש בכל תמונה כבסיס למושג פוטוגרפי אחר או להמחשה (דיגיטלי, אמן שמסר או דומה) הוא הפרה של חוקי זכויות היוצרים הבינלאומיים הרלוונטיים. כל התמונות הן הקניין האינטלקטואלי וזכויות היוצרים של © רעות וגנר.

Designed by Doron Ekron M.I.C.B © 2020 website-for-you.co.il